W firmie Szafagra Studio Meblowe wykonujemy szafy na wymiar zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wizualizacje kilkudziesięciu spośród naszych dotychczasowych realizacji. Zapraszamy do wizyty w naszym salonie w Krakowie, gdzie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji, które pomogą Wam wybrać model na miarę potrzeb. Realizujemy również projekty własne Klientów. Czas przekonać się, jak wiele korzyści niosą profesjonalnie wykonane szafy przesuwne na zamówienie.

Zabudowa meblarska na wymiar pozwala na dostosowanie jej form i rozmiarów do każdego wnętrza. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia aranżację, ponieważ pozwala w pełni zagospodarować przestrzeń.

Rodzaje

 • Szafa wnękowa
  To model budowany pomiędzy dwoma ścianami pomieszczenia lub z jednej strony ograniczony ścianą, a z drugiej obudowana płytą. Szafy wnękowe stawia się na całej wysokości pomieszczenia, aż pod sufit. Nie ma konieczności wykonywania podłogi ani sufitu z płyty meblowej. Podłoże zabudowy stanowi to, co w danym miejscu jest wykończeniem podłogi – wykładzina, panele, płytki itp.
 • Szafa pełna
  Ten rodzaj szaf posiada pełną obudowę, mianowicie ściany boczne, ściankę tylną, podłogę oraz sufit. Model najlepiej sprawdza się tam, gdzie np. ze względów estetycznych nie zamierzamy eksponować danego fragmentu ściany. Może mieć formę narożną lub tradycyjną.
 • Szafa z pawlaczem
  Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują prawdziwie przestronnego miejsca do przechowywania. Może mieć kształt pełny lub wnękowy. Dobrze sprawdza się w wysokich mieszkaniach. Zabudowa sięga sufitu.
 • Szafa narożna
  Pełna lub wnękowa, montowana w rogu dwóch prostopadłych ścian.

Dobre rady

Zanim wybierzecie Państwo określony model i zaplanujecie jej ustawienie, zdecydujcie, co będziecie w niej przechowywać. Dzięki temu łatwiej będzie określić wymiary szafy, a także ewentualne wyposażenie dodatkowe (drążki, kosze, uchwyty, szuflady itp.). Ma ona sprostać wymiarom wszystkiego, co się w niej znajdzie.

W wielu przypadkach szafy na wymiar wykorzystywane są do przechowywania: ubrań codziennych i sezonowych, ubrań wiszących (sukienki, płaszcze, koszule, garnitury), dodatków do ubrań i obuwia, bielizny pościelowej i ręczników, walizek, toreb, plecaków, zabawek, odkurzacza, deski do prasowania itp.

Wnętrzom utrzymanym w stylu ciepłym, tradycyjnym polecamy drzwi przesuwne z forniru lub okleiny imitującej drewno. Płyta laminowana urozmaici wygląd garderoby i doda jej nowoczesnego charakteru. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu dynamicznym i nowoczesnym pasować będą szafy z grafiką i szkłem w żywych odcieniach. W niedużym metrażu sprawdzą się materiały odbijające światło – lustrzane, lacobelowe, szklane, w jasnych odcieniach.

Dodatkowe wyposażenie

 • półki,
 • drążki,
 • szuflady,
 • kosze wysuwane.

Drążki na ubrania krótkie można zamontować jeden nad drugim w odległościach co najmniej 105 cm. Te przeznaczone na ubrania długie warto zamontować na wysokości co najmniej 180 cm. Pojedyncze drążki mocowane do ścian i sufitów nie powinny być dłuższe niż 100 cm, w przeciwnym razie, zbyt długie i nadmiernie obciążone mogą się odkształcać.

W naszych produktach możemy przygotować rozmaite konfiguracje i wymiary półek. Polecamy również rozwiązania dodatkowe, jak np. moduły na pościel i ręczniki bądź wysuwane półki. Szuflady sprawdzą się do przechowywania drobiazgów. Kosze ułatwiają przegląd zawartości bez wysuwania i pozwalają na cyrkulację powietrza. Doskonałym wyposażeniem dodatkowym jest efektowne oświetlenie wewnętrzne.

Wykonując przesuwne szafy wnękowe i pełne na zamówienie wykorzystujemy nowoczesne, solidne materiały, takie jak m.in.: płyty drewniane, płyty wiórowe laminowane, płyty fornirowane z okleiną naturalną, forniry egzotyczne, bambus, rattan, pleksi, lacobel, lacomat, szkło hartowane, lustra bezpieczne itp.

Pielęgnacja mebli

W przesuwnych szafach największą uwagę należy zwracać na czystość torów jezdnych w drzwiach przesuwnych. Nagromadzenie kurzu może powodować zacinanie w pracy kółek i szybsze zużycie elementów jezdnych. Regularne odkurzanie tego miejsca to podstawa. Do czyszczenia płyt laminowanych można stosować środki przeznaczone do drewna. Szkło, lacobel i lustro można czyścić płynami do mycia szyb lub samą wodą. Nie należy nanosić środków czyszczących bezpośrednio na mebel, ponieważ nadmiar wilgoci może spowodować jego uszkodzenie (pękanie, rozwarstwianie).

Przykładowe projekty

SZYBKA REALIZACJA

Staramy się zaoszczędzić jak najwięcej Państwa czasu wykonując zlecone nam prace w szybkim terminie.

INNOWACYJNE POMYSŁY

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dobierając nowoczesne i innowacyjne pomysły podczas projektowania.

WIELOLETNI STAŻ

Działamy w branży od 1997 roku, posiadamy ogromne doświadczenie i wykwalifikowaną kadrę.

ZADOWOLENIE KLIENTÓW

Dołącz do sporego grona naszych zadowolonych Klientów, którzy skorzystali z naszych usług.

Studio Meblowe Szafagra

ul. Zakopiańska 56 lok. 16

30-418 Kraków

CENTRUM ZAKOPIANKA

12 266 72 85

biuro@szafagra.net

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 11:00 – 19:00

Sobota: 10:00 – 15:00